Final 4

Tot en met het seizoen 2017/2018 werden de finales van de eredivisie wedstrijden gespeeld in een Final 4 competitie opzet. Vanaf het seizoen 2018/2019 worden er geen Final 4 meer gehouden.

In de Nederlandse eredivisie zitvolleybal competitie gingen de 4 beste teams na het spelen van een volledige competitie van het seizoen, uitmaken wie zich uiteindelijk Nederlands kampioen mocht gaan noemen.  In een halve finale en finale ronden werden op 1 dag deze zitvolleybal wedstrijden gespeeld. De nummer 1 van de zitvolleybal competitie speelde tegen de nummer 4 in een halve finale, terwijl de andere halve finale gespeeld werd door de nummer 2 en nummer 3 van de competitie uitslag.  De winnaars van deze halve finales gingen de finale spelen met als winnaar uiteindelijk de nieuwe Nederlands Kampioen. De verliezers van de halve finale speelde voor plaats 3 en plaats 4.

In de 1e divisie zitvolleybal en 2e divisie zitvolleybal is geen final 4 programma actief geweest.

Hieronder de Final 4 wedstrijduitslagen sinds 2006, bij ons bekend.
Onderstaande informatie is mede tot stand gekomen door medewerking van Reinier van de Berg.

NK 2006   Elburg  15 april 2006:

Teams: Sudosa Bartje 1, Volleer, Holyoke, Akkufit Savico

Semi final 1          Sudosa Bartje – Akkufit Savico       3-2            25-22, 23-25, 12-25,33-31, 15-8

Semi final 2          Volleer – BVC Holyoke                    3-2           26-28, 17-25, 25-21, 25-18, 15-12

Bronze match     Akkufit Savico – BVC Holyoke          3-0           25-19, 25-22, 25-23

Gold match          Sudosa bartje – Volleer                   3-1            22-25, 25-19, 25-21, 26-24

1e plaats: Sudosa Bartje

2e plaats: Volleer

3e plaats: Akkufit Savico

4e plaats:BVC Holyoke

 

NK 2007 Leersum 28 april 2007:

Teams: Twente 05, Volleer, Holyoke, Sudosa Bartje

Semi final 1          Twente 05  – Sudosa Bartje              3-2           25-17,25-23,21-25,25-18

Semi final 2          BVC Holyoke – Volleer                      1-3           16-25, 26-24, 18-25, 18-25

Bronze match     Sudosa Bartje -BVC Holyoke              1-3           25-18, 17-25, 19-25, 9-25

Gold match          Twente 05 –Volleer                           2-3           26-28, 25-20, 25-12, 14-25, 11-15

1e plaats: Volleer

2e plaats: Twente 05

3e plaats: BVC Holyoke

4e plaats: Sudosa Bartje

 

NK 2008 Schagen 19 april 2008;

Teams: Volleer, BVC Holyoke, Micro electro, Twente 05

Semi final 1          BVC Holyoke – Micro electro            3-0           25-20, 25-17, 25-13

Semi final 2          Twente 05- Volleer                          2-3           19-25,25-15,25-18, 16-25,10-15

Bronze match     Micro Electro – Twente 05                 0-3           19-25,11-25,15-25

Gold match          BVC Holyoke – Volleer                      1-3           22-25,21-25,26-24,24-26

1e plaats:Volleer

2e plaats: BVC Holyoke

3e plaats: Twente 05

4e plaats: Micro Electro

 

NK 2009  Leersum 16 mei 2009

Teams: Volleer, Holyoke, Micro electro, Twente 05

Semi final 1          Twente 05- Micro Electro                3-0           25-17,25-18,25-23

Semi final 2          BVC Holyoke- Volleer                      2-3           25-23,20-25, 18-25,25-22,7-15

Bronze match     Micro Electro- BVC Holyoke              2-3           16-25,17-25,26-24,25-22,11-15

Gold match          Twente 05- Volleer                          3-0           25-19,27-25,25-12

1e plaats: Twente 05

2e plaats: Volleer

3e plaats: BVC Holyoke

4e plaats: Micro Electro

 

NK 2010 Pijnacker 8 mei 2010

Teams: Volleer, BV Holyoke, Micro electro, Twente 05

Semi final 1          Volleer- Micro Electro                       3-2           25-11,25-8, 18-25,10-25,15-7

Semi final 2          BVC Holyoke – Twente 05               3-1           25-17,18-25,25-21,25-17

Bronze match    Micro Electro – Twente 05                  2-3           25-  , 25-  ,  – 25, – 25,

Gold match          Volleer- BVC Holyoke                        0-3           23-25,15-25,21-25

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: Volleer

3e plaats: Twente 05

4e plaats: Micro Electro

 

NK 2011 Almere 14 mei 2011

Teams: Volleer, BVC Holyoke, Micro electro, VC Allvo

Semi final 1          BVC Holyoke – Volleer                     3-0           25-17, 25-21, 25-15

Semi final 2          VC Allvo- Mikro Electro                   3-1           25-18, 25-20, 15-25, 25-20

Bronze match     Volleer-Mikro Electro                        3-0           25-17,28-26,25-22

Gold match          BVC Holyoke – VC Allvo                  3-0           25-17,25-21,25-11

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: VC Allvo

3e plaats: Volleer

4e plaats: Mikro Electro

 

NK 2012 Apeldoorn 12 mei 2012

Teams: Kindercentrum Alterno, BVC Holyoke, Volleer, VC Allvo, 

Semi final 1      Kindercentrum Alterno -Volleer                   3-1         25-23, 26-24, 17-25, 25-23

Semi final 2      BVC Holyoke – VC Allvo                               3-0         25-22, 25-13, 25-11

Bronze match.  VC Allvo- Volleer                                          0-3        11-25, 11-25, 24-26

Gold match.       Kindercentrum Altern0- BVC Holyoke        3-1        22-25, 25-18, 25-20, 25-11

1e plaats: Kinder centrum Alterno

2e plaats: BVC Holyoke

3e plaats: Volleer

4e plaats: VC Allvo

 

NK 2013 Belfeld 11 mei 2013

Teams: Volleer, Apollo Mill, Holyoke, Alterno

Semi final 1          Volleer- Apollo Mill                                       3-0           25-19-27-25, 25-15

Semi final 2          BVC Holyoke-Alterno                                   3-2           16-25, 25-20, 24-26, 25-22, 15-12

Bronze match     Apollo Mill – Alterno                                      1-3           25-23, 21-25, 19-25, 21-25

Gold match          Volleer – BVC Holyoke                                  3-0           25-21, 25-15, 25-16

1e plaats: Volleer

2e plaats: BVC Holyoke

3e plaats: Alterno

4e plaats: Apollo Mill

 

NK 2014 Haarlem 3 mei 2014

Teams: BVC Holyoke, Volleer, Alterno, Apollo Mill

Semi final 1          Volleer – Alterno                                 3-0           25-23, 25-22, 25-19

Semi final 2          BVC Holyoke – Apollo Mill                   3-0           25-10, 25-17, 25-17

Bronze match      Alterno – Apollo Mill                            3-1           25-15,28-26,21-25,25-16

Gold match          BVC Holyoke – Volleer                         3-0           26-24,25-20  ,26-24

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: Volleer

3e plaats: Alterno

4e plaats: Apollo Mill

 

NK 2015 Mill 25 april 2015

Teams: BVC Holyoke, Alterno, Apollo Mill, Volleer

Semi final 1                            BVC Holyoke – Alterno                      3-0           25-23, 25-12, 25-23

Semi final 2                            Apollo Mill – Volleer                          3-1            16-25, 25-21, 25-22, 25-23

Bronze match                       Voleer – Alterno                                   3-0            25-18, 25-19, 30-28

Gold match                            BVC Holyoke – Apollo Mill                3-0           25-21, 25-21, 25-16

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: Apollo Mill

3e plaats: Volleer

4e plaats: Alterno

 

NK 2016 Doetinchem  30 April 2016

Teams: BVC Holyoke, Alterno, v.a.s. FDS, VC Allvo

Goude Finale               BVC Holyoke – Alterno             3-0

Bronze finale               v.a.s.FDS – VC Allvo                  3-1

Halve finale 1              BVC Holyoke – v.a.s.FDS            3-0

Halve finale 2              Alterno – VC Allvo                     3-1

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: Alterno

3e plaats: v.a.s. FDS

4e plaats: VC Allvo

 

NK 2017 Houten 29 April 2017

Teams: BVC Holyoke, Apollo Mill, v.a.s. FDS, VC Allvo

Goude Finale               BVC Holyoke – Apollo Mill              3-1       14-25,25-22,25-23,25-12

Bronze finale               v.a.s.FDS – VC Allvo                        3-0      25-22,25-23,25-17

Halve finale 1              BVC Holyoke – v.a.s.FDS                 3-1       18-25, 25-14,25-20,25-23

Halve finale 2              Apollo Mill – VC Allvo                      3-1       25-12,25-18,21-25,25-18

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: Apollo Mill

3e plaats: v.a.s. FDS

4e plaats: VC Allvo

 

 

NK 2018 Koog aan de Zaan 28 April 2018

Teams: BVC Holyoke, Apollo Mill, v.a.s. FDS, VC Allvo

Goude Finale               BVC Holyoke – v.a.s. F.D.S.              3-0       26-24,25-18,25-13

Bronze finale               Apollo Mill – VC Allvo 3-2                        3-0    25-18, 25-17, 23-25, 20-25, 15-8

Halve finale 1              BVC Holyoke – VC Allvo 3-1                 3-1       25-22, 25-20, 21-25, 25-22

Halve finale 2              v.a.s. F.D.S.- Apollo Mill 3-2                      3-1       25-17,19-25, 21-25,25-20, 15-10

1e plaats: BVC Holyoke

2e plaats: v.a.s. F.D.S.

3e plaats: Apollo Mill

4e plaats: VC Allvo